PIT-38

PIT-38 jest drukiem przeznaczonym dla tych z podatników, którzy w ciągu roku uzyskiwali przychody w oparciu o grę na giełdzie i sprzedaż papierów wartościowych oraz odpłatnego zbycia udziałów w spółkach. W przychód taki zaliczamy kolejno:

  • odpłatne zbycie papierów wartościowych
  • odpłatne zbycie pożyczonych papierów wartościowych na zasadach tzw. sprzedaży krótkiej
  • odpłatne zbycie pochodnych instrumentów finansowych oraz realizacji praw z takiego zbycia wynikających
  • odpłatne zbycie udziałów w spółce, która posiada osobowość prawną
  • i wreszcie objęcie udziałów w spółkach posiadających osobowość prawną oraz wkładów w spółdzielniach. Dokonywane jest to w zamian za niepieniężny wkład, w postaci innej niż przedsiębiorstwo luz jego zorganizowane części.

Pamiętaj o niezbędnym załączniku! pit-38

Aby przystąpić do wypełnienia druku PIT-38 niezbędny jest inny, pomniejszy druczek PIT-8C. Druczek ten otrzymamy od biura maklerskiego, do którego zwróciliśmy się o pomoc w prowadzeniu naszego rachunku giełdowego. Druczek ten z reguły otrzymamy do końca lutego, jeśli jednak nie otrzymamy go do końca tego miesiąca warto przypomnieć się, gdyż bez niego niemożliwe jest dalsze wypełnienie PIT-38.

Z programem PIT 2014/2015 wyrobisz się na czas

Przy rozliczeniu się z otrzymywanych w ciągu roku przychodów istotne jest to, aby wyrobić się na czas ze złożeniem PIT-38 do Urzędu Skarbowego w terminie. W bieżącym roku czas mamy do dnia 30 kwietnia 2015 roku, jest to zatem typowa data – identyczna jak w przypadku popularnych deklaracji PIT-36 czy PIT-37. Złożenie deklaracji w terminie uchroni Cię od składania korekty, unikniesz niepotrzebnych komplikacji.
Aby złożyć swoje zeznanie na czas warto skorzystać z programu komputerowego PIT 2014/2015, dostępnego na naszej stronie internetowej także w trybie online. Możesz także pobierać program na dysk i korzystać z niego bez podłączenia do sieci jednak nie prześlesz swojego zeznania przez Internet.
Program PIT 2015 to przede wszystkim:
– solidne narzędzie do wypełniania zeznań podatkowych
– bogaty system pomocy
– intuicyjny i prosty w obsłudze interfejs.