Pit-37

PIT-37 to najpopularniejszy druk do rozliczenia podatku, wypełniany w niemal każdej polskiej rodzinie. Z wypełnieniem tego popularnego zeznania nie powinno być zatem problemu – wszyscy przecież znamy kogoś, kto chociaż raz miał z nim styczność. Warto pamiętać, że jest to druk wypełniany za pośrednictwem płatnika, który w rozumieniu PIT-37 jest najczęściej pracodawcą.
Do szerokiej rzeszy podatników wypełniających PIT-37 wliczają się między innymi osoby zatrudnione w oparciu o pracę, osoby wykonujące różnego rodzaju zlecenia (w oparciu o umowy cywilnoprawne), emeryci oraz renciści, osoby, które posiadają prawa autorskie a nawet osoby pracujące w zakładach karnych.

Jak i kiedy się rozliczyć?  pit-37

PIT-37 możemy rozliczać wspólnie z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. W przypadku małżonków ważne jest to, aby oboje byli uprawnieni do rozliczania PIT-37. Możemy także doliczać dochody dziecka jeśli otrzymywało wynagrodzenie w ciągu roku. Używając druku PIT/M doliczamy dochody dziecka, ale wówczas drukiem właściwym jest PIT-36.
Terminem rozliczenia i złożenia PIT-37jest standardowy, tak jak dla większości zeznań podatkowych. Aby rozliczyć PIT za rok 2014 należy wypełniony druk przedstawić fiskusowi do dnia 30 kwietnia 2017 roku.

Kiedy rozlicza pracodawca… pit 37

Możemy także wystąpić do pracodawcy o rozliczenie naszego zeznania Pit-37. Do rozliczenia przez płatnika mają prawo osoby otrzymujące wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę, rent oraz emerytur. Osoby takie nie mogą także korzystać z ulg podatkowych. Aby pracodawca mógł wypełnić zeznanie musi od podatnika otrzymać druk PIT-12 składany jeszcze do 10 stycznia 2015. Drukiem finalnym, jaki sporządzi pracodawca będzie PIT-40. W przypadku zleceniobiorców nie ma możliwości składania PIT-40.

Program Pit 2017/2018 z nami wypełnisz szybciej

Dzięki naszemu programowi możesz teraz wypełnić dowolne zeznanie, w tym także PIT-37. Wystarczy otworzyć program i przekonać się, że jest to narzędzie naprawdę proste w obsłudze, dostępne wszędzie tam gdzie mamy możliwość połączenia się z siecią Internet. Program działa zarówno z dysku, jak i w trybie online.

Zapraszamy do wypełniania pit-u z naszym programem