PIT-36 2014

Wszystkie osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą prędzej lub później będą miały styczność z dokumentem, a właściwie drukiem do rozliczania podatku – PIT-36. Jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć w jaki sposób rozliczyć podatek dochodowy od firmy koniecznie zapoznajcie się z naszym artykułem o PIT-36. Zapraszamy do lektury!

PIT-36 – 2014 warto pamiętać o terminach!

Składanie druku PIT-36 to dotrzymanie terminu. W roku 2015 terminem właściwym do jego złożenia w Urzędzie Skarbowym będzie dzień 30 kwietnia. Deklaracja składana jest przez osoby rozliczające się według skali podatkowej zarówno 18 % jak i 32%. Dotrzymanie terminu pozwoli pominąć niepotrzebną korektę i ponowne składanie zeznania.

Zeznanie dla przedsiębiorców program dla pit-36 darmowy

PIT-36 wypełniany jest przez osoby, które dochód uzyskały bez pośrednictwa płatnika. Osoby wypełniające PIT-36 na koniec roku samodzielnie obliczają zaliczki na podatek oraz do ich obowiązku należy obliczenie wartości podatku do zapłaty. Na ich barkach wreszcie spoczywa obowiązek wpłacenia kwoty i określenia podatku według skali podatkowej.
W przypadku gdy wszystkie przychody danego płatnika rozliczył inny płatnik (w tym przypadku jego pracodawca) musi on rozliczyć jedynie PIT-37.

Kiedy PIT-36?

Ten rodzaj zeznania rozliczany jest prze osoby, które:

  • zarabiają wskutek prowadzenia własnej, pozarolniczej działalności gospodarczej
  • osoby korzystające z tzw. kredytu podatkowego
  • dokonują doliczeń (w przypadku kredytu i nieopłacanych wcześniej zaliczek)
  • prowadzą specjalne działy produkcji rolnej opodatkowanej na zasadach ogólnych

Należy pamiętać także, że na PIT-36 nie mamy możliwości rozliczania podatku liniowego. Do tego służy inna deklaracja, PIT-36L.

Program PIT do wypełniania pit-36 online lub na  swoim komputerze

Aby szybko i bezpiecznie wypełniać zeznania podatkowe polecamy nasz program do Pit. W program wbudowany został system pomocy oraz podatnik, dzięki któremu żadne zeznanie podatkowe nie będzie już dla Państwa tajemnicą,
Obsługa programu PIT 2015 jest intuicyjna i prosta, wystarczy klikać na wskazane przez program ikony oraz przyciski. Program dostępny jest zarówno w wersji instalacyjnej na dysk komputera jak i w trybie online.